Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 20. Ölüm Yıldönümü Basın Açıklaması

1 yıl önce
655 kez görüntülendi

Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 20. Ölüm Yıldönümü Basın Açıklaması


Haber Başlığı:Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 20. Ölüm Yıldönümü Basın Açıklaması

Haberin tarihi: 3 Nisan 2017, Saat: 09:02 .

MHP il başkanı Erdal Baloğlu, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 20.ölüm yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Baloğlu, geçen 20 yıla rağmen Bağbuğ’un acısını aynı tazelikte acısını hissettiklerini belirterek, fikirlerini de aynı canlılıkta hissettiğini belirtti.
Fikirlerine hürmet ve taktir artıyor Başbuğ Alparslan Türkeş’in 20. ölüm yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Türk Dünyası’nın lideri Ülkücü Hareket’in kurucusu Türk milliyetçiliğinin efsane ismi cennet mekân Başbuğumuz Alpaslan Türkeş 4 Nisan 1997’de Hakk’a yürümüştü. Vefatı akabinde geçen 20 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde fikirleri mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir. Başbuğumuz Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır.”
İyi bir Türk milliyetçisi.
“Hayatının her kademesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmiş, yetiştirdiği yüz binlerce genci, bu kutsal mücadelenin saflarına, aşk ile iştirak ettirmiştir.” Diyen Baloğlu , açıklamasına şöyle devam etti. “ Türk-İslâm ülküsünü ve Türk milliyetçiliğini, sadece vicdan ve fikir boyutunda savunulan değerler olmaktan çıkartmıştır. Onların ülke ve dünya gündeminde icra imkânına zemin oluşturmuş, bu kutlu fikirleri siyasi ve sosyal zeminde geniş bir vizyonla temsil etmiştir. Gelecek seçimlerin kaygısından öte bir ufukla gelecek nesillerin inşa sancısını çekmiş, aldığı nefeste, attığı adımda bunun azminde ve idealinde olmuştur. Cenabı Allah’ın rızası yolunda, 80 yıllık bir ömrü Türk-İslam davasına vakfederek “Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır?”ın cevabını, tarihin altın sayfalarına işlemiştir.”
Rahmet diliyoruz.
“Gözlerden dökülen yaşlar, dillerden dökülen ayetler, hüzün dolu yürekler, sevda yüklü gönüller, “Başbuğlar ölmez!” haykırışlarında yağan korkunç tipi; milyonların ‘aşk’ fotoğrafıdır. Bu kara sevdanın,toprakla örtülmeyeceğinin; bu irfan havzasının umutsuzlukla bütünleşemeyeceğinin ispatıdır. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’e, vefatının 20. yılı vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslam alemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık