Engellilere Hayatı Kolaylaştırmalıyız

1 yıl önce
334 kez görüntülendi

Engellilere Hayatı Kolaylaştırmalıyız


Haber Tarihi: 3 Aralık 2016, saat:11:13 ,

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu, ülkemizde her 10 kişiden birinin çeşitli gruplarda engelli olduğunu belirtti. Baloğlu, bu gerçeğin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğine dikkat çekerek “İnsanımız bir gün kendisinin de engelli olabileceğini düşünerek engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmalıdır” dedi.

UNUTARAK YAŞIYORUZ.
MHP İl Başkanı Baloğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Baloğlu, “10 milyona yaklaşan engelli vatandaşımızı maalesef unutarak yaşıyoruz. Genel ve yerel idarelerin hizmet noktasında engelli vatandaşlarımıza yeterli oranda imkan sağlayamadığı acı gerçeğimiz. Bir de buna sağlam olan vatandaşlarımızın kayıtsızlığı eklenince onlar için hayat çekilmez hal alıyor”

HER İNSAN DA BİR GÜN ENGELLİ OLABİLİR.
“Yapılan araştırmalara göre engellilerin yüzde 66,9’u kaldırımların, yaya yollarının ve yaya geçitlerinin engellilerin kullanımına uygun olmadığını düşünüyor. Yine engellilerimizin büyük çoğunluğu oturdukları binaların, ihtiyaçlarını giderdikleri dükkan, market, mağaza ve lokantaların da kendilerine uygun olmadığı görüşünde. Kaldırımlara park eden araçların hayatlarını zorlaştırmasından da oldukça şikayetçi olan engellilerimizin bu feryatlarını hepimiz duymalıyız. Unutulmasın ki, her insan da bir gün engelli olabilir. Bu gerçeği tüm insanlarımız asla unutmamalıdır” diye konuştu.

MHP Kırıkkale İl Başkanı Baloğlu, herkesin engelli kardeşlerimizin rahatı ve huzur için özveride bulunması gerektiğini de hatırlattı. Baloğlu, engellilerin gününü kutlayarak onlara huzur, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diledi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık