Kırıkkale Liderini Takip Ediyor ve Evet Diyor

1 yıl önce
672 kez görüntülendi

Kırıkkale Liderini Takip Ediyor ve Evet Diyor


Haber Başlığı: Kırıkkale liderini takip ediyor ve Evet diyor.

Haberin tarihi: 20 Mart 2017, Saat: 18:25 .

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale İl Başkanlığı tarafından ‘Siyasi Gelişmeler ve Yeni Anayasa’ adlı konferans düzenlendi.

SİYASİ GELİŞMELER VE YENİ ANAYASA.
İl Kültür Merkezi’nde düzenlenen salon toplantısına MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk ve MHP MYK Üyesi Seyit Ahmet Göçer konuşmacı olarak katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasına ilişkin, “Anayasa değişikliği, kamuoyuna yanlış ve çarpıtılarak sunulmaktadır. Bu rejim değişikliği değil, bu hükümet sistemi düzenlemesidir. 18 maddenin hiçbir yerinde rejim değişikliği yoktur. Anayasa değişikliği hazırlıkları, MHP’nin hassasiyetleri gözetilerek yapılmıştır”

18 MADDENİN HİÇBİR YERİNDE REJİM DEĞİŞİKLİĞİ YOKTUR.
Hiç kimsenin, ülkenin kaderini kısır siyasi çekişmelere feda etme lüksünün bulunmadığını vurgulayan Baloğlu, “Anayasa değişikliği, kamuoyuna yanlış ve çarpıtılarak sunulmaktadır. Bu rejim değişikliği değil, bu hükümet sistemi düzenlemesidir. 18 maddenin hiçbir yerinde rejim değişikliği yoktur. Anayasa değişikliği hazırlıkları, MHP’nin hassasiyetleri gözetilerek yapılmıştır. İlla bir değişiklikten bahsedeceksek, bu meclis hükümet sisteminden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçiştir. Bunu, rejim değişikliği yapıldığı şeklinde sunmak, bilgisizlik değilse çarpıtmadır” diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECE.
MHP’nin, daha önce “çözüm süreci” adı altında yapılan “başkanlık sistemi”ni de içeren bir anayasa değişikliğine sonuna kadar karşı çıktığını hatırlatan Baloğlu, şunları kaydetti: “MHP aynı duruma bugün de karşıdır. Bizim bu konudaki düşüncemiz dün neyse bugün de odur. Zerre değişmemiştir. Yapılan düzenlemede dünkü karşı çıktığımız anlamda bir düzenleme yoktur. Bu, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Dün karşı çıktığımız; HDP, PKK ve FETÖ’yle hazırlanan anayasa değişikliği tasarısıdır”

TÜRK VE TÜRKLÜKTEN ARINDIRMA OYUNUDUR.
“Dün karşı çıktığımız; altı federasyon, üstü başkanlık olan sistemdir. Dün karşı çıktığımız; anayasayı Türk ve Türklükten arındırma oyunudur. MHP, dün olduğu gibi bugün de aynı yerde, aynı görüştedir. Bugün desteklediğimiz anayasa değişikliğinin altı da üstü de cumhurbaşkanlığına dayanan hükümet sistemidir. ‘Dün karşı çıktığını bugün destekliyor’ demek ya MHP’yi tanımamaktır ya da ne dediğini bilmemektir. Yapılan değişiklik bir sistem değişikliğinden öte bir sistem düzeltme gerekliliğidir.”

NEDEN EVET DİYORUZ.
Baloğlu’nun konuşmasının ardından MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk ve MHP MYK Üyesi Seyit Ahmet Göçer ise özellikle neden Evet denmesi konusunda uzun uzun bilgilendirme yaptılar. 2.30 saat süren program şölen havasında geçti. Katılım yoğun olduğu toplantı sonrası İl Başkanı Erdal Baloğlu, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Gençtürk ve Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik konuşmacılara plaket taktim etti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık